Ztráta hesla do administrace Wordpressu

Při ztrátě hesla do administrace, umožňuje Wordpress jeho uživateli vygenerovat heslo nové. Toto je možné provést na přihlašovací stránce do administrace Wordpressu (standardně na adrese domena.koncovka/wp-admin). Vygenerování nového hesla se provádí pomocí odkazu „Zapomněli jste heslo?“.


Po kliknutí na tento odkaz je v následujícím kroku nutné zadat buď uživatelské jméno (defaultně je při instalaci vyplněný uživatel admin), nebo e-mailová adresa administrátorského kontaktu. Kliknete-li dále na tlačítko „Získat nové heslo“, pak Wordpress na zvolený e-mail odešle tzv. reset link, který po kliknutí na něj umožní nastavit heslo nové a tím se posléze můžete do Wordpressu přihlásit.


Co dělat v případě, že e-mailová adresa již není funkční a reset link tedy není možné zaslat?

Upozornění: tato část návodu se netýká webhostingové varianty WP Ready, kde není přístup do administrace databáze umožněn. V tomto případě se, prosím, obraťte na naši zákaznickou podporu.

V tomto případě je nejprve nutné v databázi manuálně změnit e-mailovou adresu administrátora Wordpressu. K tomuto účelu slouží administrace databáze (phpMyAdmin). Pro přihlášení se do administrace databáze je nutné použít adresu webmysql.forpsi.com. Na této stránce bude vyžadován login a heslo databáze, do které se Wordpress připojuje. Pokud toto heslo či login neznáte, je možné jej zjistit pomocí tohoto návodu https://support.forpsi.com/kb/a3431/ztrata-hesla-k-databazi-nebo-jeho-zmena.aspx. Jakmile se úspěšně přihlásíte do administrace databáze, ihned na úvodní stránce uvidíte levé menu a v něm seznam tabulek, které jsou v databázi uložené. Pro účel změny e-mailové adresy administrátora Vás bude zajímat tabulka s názvem users. Předpona tabulky, neboli prefix, se může u každé instalace lišit. V našem případě se celá tabulka jmenuje wp_users.


Kliknutím na tuto tabulku se Vám v prostřední části obrazovky ukáže seznam všech uživatelů, kteří jsou ve Wordpressu vytvoření a také zde uvidíte jejich e-mailovou adresu. Na tuto e-mailovou adresu je možné kliknout a upravit ji na jinou. Nová e-mailová adresa se poté u zvoleného uživatele uloží.

Jakmile dojde k takovéto změně e-mailové adresy, je dále možné pokračovat podle návodu na začátku článku. Tedy přes odkaz „Zapomněli jste heslo?“ na přihlašovací stránce Wordpressu. Reset link již v tomto případě přijde na nově uloženou adresu a heslo do Wordpressu je možné změnit.